Pokud stavíte dětské hřiště, je třeba si uvědomit, že jej budou navštěvovat i kamarádi vašich dětí v různém věku. Vaše dítě také neustále roste. Co by nemělo na vašem domácím dětském hřišti chybět?

Nejmenší děti ocení pískoviště, pružinové houpačky a dětský domeček. Předškolní děti mají rády prolézačky, houpačky i kreslicí tabuli. Větší děti potřebují hrací plochu a basketbalový koš. Nejoblíbenější jsou asi dětské skluzavky, které ocení děti různého věku. Vhodným vybavením domácího dětského hřiště jsou i různé žebříky a lezecká stěna.

Kvalitní ukotvení

Základem pro kvalitní a bezpečné uchycení těchto dětských atrakcí je kvalitní ukotvení. Často pak ani nemusíte budovat betonový podklad. Můžete používat systém zemních vrutů, se kterými se dobře a efektivně pracuje. Výhodou zemních vrutů je rychlost montáže a možnost zachování okolní trávy. Zajistíte základ a ukotvení bez kopání a betonáže. Vruty zašroubujete za pár minut. K další fázi se vám bude hodit nářadí a vodováha.

Stavba dětského hřiště svépomocí

Na trhu je mnoho vybavení pro stavbu dětských hřišť. Jednotlivé části jsou již nařezané, navrtané, vybavené spojovacím materiálem a někdy i částečně smontované. Jsou vyrobeny z kvalitního dřeva s hloubkovou impregnací. K montáži dětského domácího hřiště vám postačí základní nářadí, jako trubkový klíč, šroubovák a kladívko. Pokud si chcete některé díly opracovat samy, bude se vám hodit excentrická bruska a určitě i aku vrtačka.

Údržba dětského hřiště

Dětského domácí hřiště vyžaduje i kvalitní údržbu. U plastových prvků postačí pouze voda se saponátem nebo vysokotlaké čistící zařízení. Pokud je vybavení hřiště ze dřeva, věnujte mu zvýšenou pozornost. Dřeva stárne a opotřebovává se. Péči o dřevěné atrakce pro děti se shodují s péčí o zahradní dřevěný nábytek. Před zimou a na jaře je třeba vybavení očistit a naimpregnovat.