trampolina_4Skákacích trampolín je na českých zahradách už víc než jabloní. A zájem pokračuje. Pokud také přemýšlíte o nákupu trampolíny, měli byste především hledat bezpečný výrobek.

A jak ho poznáte? Celkem lehce. Musí mít splněno několik základních předpokladů.

Proč je skákání na trampolíně tak zdravé?

Co nejdříve při koupi trampolíny

Hlavním kritériem pro vás musí být místo, kam trampolínu umístíte. Pokud máte málo místa, nebudete přirozeně kupovat obří šestimetrovou hračku. Také si rozmyslete, jak častá to bude hračka. Budete na ní skákat i vy sami kondiční cvičení, nebo bude jen pro děti? Pro děti jsou ideální trampolíny o vnějším průměru 3OO až 400cm.
Okolo trampolíny také musí být dost prostoru. Nikdy neumisťujte trampolínu do blízkosti nějaké budovy nebo plotu apod. Vždy vynechejte prostor alespoň 2m.

Trampolínu nedávejte na pevný povrch. Snižuje se tím stabilita a hlavně životnost. Pokud už ji na pevný povrch dáte, vypodložte ji něčím měkkým – třeba geotextilií nebo kusem koberce. Ideální umístit trampolínu na trávník.

Vždy volte trampolínu s ochranou sítí obvzvláště pro děti. Nejlépe vnitřní. Ta zabrání nebezpečným dopadům nejen na prostor s pružinami, ale především vypadnutí dítěte mimo prostor skákací plochy. Je lépe volit konstrukci sítě tak, aby byla spojena s konstrukcí trampolíny, a její nohy dosahovaly až k zemi. Síť tak v podstatě stojí samostatně na zemi a spojení s trampolínou dodává celé konstrukci vyšší stabilitu.

Stabilita především

Trampolínu ukotvěte. Pomocí bodáků či kolíků ukotvěte trampolínu k zemi, aby se nepřevážila. Stejně tak ukotvěte i stupínky, po kterých se na ni leze. Stupínky by měly být nejlépe s protiskluzovou vrstvou.

Pružiny jsou v trampolínách velmi nebezpečná věc. Musí být každopádně zakryté a nejlépe ještě za ochrannou sítí.

Samotná odrazová plocha trampolíny by měla být také protiskluzová. „Zajímejte se hlavně o ty výrobky, které mají materiál neabrazivní, jež je sice hladký, nezpůsobuje odřeniny, má vysokou pevnost v tahu a paměťový efekt. Ale přitom neklouže a má navíc i delší životnost. Jako ideální se jeví americký materiál Tencate Permatron.

Také se podívejte na tyče konstrukce. Na našem trhu už byly objeveny výrobky z velmi tenkého hliníkového profilu, které se pod tlakem kroutily. Tyče by měly mít tloušťku stěny alespoň 1,4 mm. Mezi prověřené modely patří značkové trampolíny CRAZYJUMP. Ty se nabízí pouze v bezpečném provedení s ochrannou sítí. Výhodou jsou schůdky v ceně.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *