Dělali jste doma pořádek ve svých datových nosičích a našli jste tam plno VHS kazet, menších VHS-C kazet nebo kamerové pásky s označením Hi8, Digital8, 8mm a MiniDV kazetky?  A najednou jste zjistili, že starý videorekordér již nefunguje. Co s těmito záznamy?

Máte na nich schováno mnoho rodinných vzpomínek, přeci byste je nevyhodili?

 

V tom případě jsem tu právě pro Vás. Mojí specializací je převod VHS kazet a také výše zmíněných kamerových pásek na digitální formát.

 

Během pár dnů Vám převedu veškeré Vaše materiály do formátů AVI, MPEG2 nebo MP4 a vy si je budete moci přehrávat kdekoliv na Vašem stolním počítači, DVD přehrávači, tabletu, notebooku nebo dokonce na chytrém telefonu.

 

Jak to všechno funguje?

Funguje to jednoduše. Dopravíte mi Vaše materiály a to buď kurýrní službou, poštou nebo přijďte osobně přímo za mnou. Vaše videokazety si převezmu a provedu s nimi digitalizaci.

Můžete si také sjednat tzv. full servis, v tom případě si dojedu pro videokazety přímo k Vám a po jejich zpracování Vám jej opět dovezu. Tato služba je možná sjednat pouze v Praze a okolí.

Převod provádím na velice kvalitním převodníku Canopus Audio Digital Video Converteru, který video dokonale synchronizuje se zvukem. Převod probíhá v tzv. real time módu, to znamená, že se každá videokazeta musí přehrát v reálném čase a poté se teprve digitalizuje. Z tohoto důvodu se dá provést digitalizace jen cca 2-3 kazet za den.

 

Možnosti úprav videa

Po provedení digitalizace Vám můžu s Vaším videem provést postprodukční úpravy. Těmito úpravami mám na mysli úpravu obrazu, kdy se lehce oříznou vlnící se okraje, úpravu obrazové kvality, drobné doostření a úpravu zvukové kvality (odebrání šumu).

Dalšími dodatkovými úpravami, které pro Vás můžu udělat, je vytvoření standardního DVD video disku, DVD médium potisknout a také potisknout DVD krabičku – s těmito službami budete mít video ve skvělé úpravě tak, že ho můžete darovat například jako dárek pro Vaše nejbližší.

Po vzájemné dohodě můžu Vaše video také sestříhat do kratší podoby nebo video rozdělit do kapitol a udělat v něm základní ovládací menu.

Hotový produkt digitalizace

Když je záznam digitalizovaný, můžu Vám jej po dohodě zaslat přes internet ve formě MPEG2. Záznam na DVD, flash disku nebo jiném nosiči Vám nakonec zašlu samozřejmě také poštou, kurýrem nebo dovezu zpátky k Vám.

 

Cena digitalizace

Cena za převod je vždy účtována podle délky Vašeho záznamu. I když budete mít videokazety s označením 300 min, ale ve skutečnosti na nich bude pouze 40 min. videozáznamu, budu Vám účtovat cenu pouze za 40 min. Standardní cena za 60 minut digitalizace videa je 200 Kč. Při větším množství videokazet je možná sleva.

 

Výsledkem mojí práce je, že dostanete vždy digitalizované video na nosiči se všemi úpravami, na kterých se společně dohodneme.

V případě jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte.

Přeji mnoho příjemných vzpomínek

Marek Kotala

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *