drevostavbyDřevostavby čím dál častěji volí podnikatelé pro budování komerčních prostor. Rozhodují jak cena, rychlost výstavy, tak estetické hledisko. Dřevo totiž patří k tradičním materiálům. Staletí dřevostavby prověřila natolik, že se k nim zase člověk s důvěrou vrací. V současné době globalizace je však na výběr z řady technologií i materiálů, které se k výstavbě dřevostaveb používají. V České republice nyní zažívají boom dřevostavby z cedru.

Komerční dřevostavby z cedru

Mnohé renomované firmy specializující se také na komerční dřevostavby volí k roubení červený západní cedr nebo žlutý cedr. Oba mají oproti smrkovým kmenům, které se dříve používaly na naše roubenky, řadu výhod. Cedr je více odolný proti vlhkosti, hůře hoří, méně se rozpíná a je lehčí. Navíc krásně voní. Takže není divu, že dřevostavby z cedru volí podnikatelé například pro penziony či restaurace. Jejich zákazníci se v takových dřevostavbách cítí příjemně a rádi se vrací. Oproti historickým roubeným domům nabízí dřevěné novostavby z cedru řadu možností pro užití technologií nezbytných pro současnost. V moderní dřevostavbě se tak skloubí tradiční hodnoty a dnešní nároky.

Komerční dřevostavby v CHKO

Dřevostavby jsou přímo ideální pro komerční účely v chráněných krajinných oblastech, či místech s přísnými požadavky na charakter staveb. Projektanti se snadno přizpůsobí místním zvyklostem a díky tomu, že dřevo je považováno za tradiční stavební materiál, nebývají proti záměru vybudovat dřevostavbu námitky.

Dnes se navíc stavební prvky předem suší hoblují, což přináší řadu výhod. Kromě snadnější montáže se tak děje především kvůli zvýšení odolnosti proti škůdcům i požáru. Hladké dřevo je totiž uzavřenější a lépe odolává nepříznivým vlivům. Nemusí se proto ani natírat. Odborníci tvrdí, že pokud je dřevo chráněno proti trvalému styku s vodou, tedy pokud do stavby nezatéká, vydrží bez chemických nátěrů až stovky let. I toto je důležité hledisko, proč říci ano dřevostavbě z cedru pro komerční účely.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *