dvereBěhem rekonstrukce Vašeho bytu nebo domu, je dobrý nápad vyměnit i interiérové dveře. Přece jen dveře jsou dveře. Bez dveří si není možné představit jakýkoli byt. Interiérové dveře se vyrábějí ve spoustě různých stylů, z různých materiálů. Zvolený typ dveří pro Váš domov může velmi ovlivnit Vaše bydlení. Interiérové dveře ovlivní Vaše soukromí, omezují průchod hluku a velmi ovlivní celkový vizuální dojem.

Zkontrolujte funkci dveří

Na první pohled se může zdát, že Vaše stávající staré dveře fungují dobře. Ale netěsnící dveře, nebo dveře s dobrou propustností pro hluk nebo dveře, kde dobře nefunguje zámek mohou být pro Vás obtěžující. Mnoho druhů závad dveří zvládne kutil opravit doma sám, ale jsou závady, kdy je oprava dveří nemožná nebo její cena převýší cenu nových dveří. Pokud chcete změnit i design Vašich dveří, nastává vhodný čas k nákupu dveří nových.

Výběr nových dveří

Vzhledem k tomu, že plocha dveří tvoří značnou část našeho interiéru, vybírejte pečlivě. Jen správné dveře vydrží trvalé denní používání. Jen správné dveře minimalizují přenos zvuku mezi místnostmi. Jen správné dveře pomohou dotvořit ten správný styl Vašeho bydlení.

Jak poznáte levé a pravé dveře?

Postavte se před dveře na tu stranu, na kterou se otevírají. Tzn. dveře otevíráte směrem k sobě. Když dveře uchopíte pravou rukou, otevíráte je tedy z leva do prava, jedná se o dveře pravé. A logicky naopak…

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *