Jaké jsou trendy pražského trhu s realitami? Největší zájem je o bytové jednotky s dispozicemi 2+kk, které si z celkového počtu prodaných i pronajatých bytů každoročně ukrajují více než třetinu. Podle odborníků však roste také zájem o 1+kk a garsonky.

 

Podíl bytů 2+kk na celkovém objemu prodeje a pronájmu každoročně stoupá. Dvoupokojové bytové jednotky dominují pražskému trhu již několik let, přesněji od doby, kdy se česká ekonomika opět začala mátožit. Během ekonomické krize kupci poptávali především jednopokojové byty, ale nyní, je více zájemců o bydlení s rozlohou mezi 45 až 50 metry čtverečními. V případě bytů 1+kk a garsoniér však rozhodně nelze mluvit o nezájmu, naopak tvoří téměř čtvrtinu z celkového počtu. O větší byty naopak zájem klesá.

 

Trendy do značné míry závisí na konečné ceně a samozřejmě i na finanční situaci zájemců. Spousta lidí se musí spokojit s menším bytem, než jaký by si přáli.

Startovací bydlení si můžete pronajmout i bez realitky

Jednou z největších překážek při hledání pronájmu je příliš vysoká kauce a provize realitní kanceláři. Chcete-li se těmto poplatkům vyhnout, poohlédněte se po bydlení, které nabízí vlastníci bez prostředníků. Pronájem bytů za atraktivní ceny nabízí také multifunkční ubytovací zařízení Rezidence Topolová, která funguje také jako hotel/hostel Praha a nabízí dočasné ubytování pro turisty, brigádníky i náročnější hosty.

V nabídce Rezidence Topolová najdete pronájem bytu Praha 1+kk a garsoniéry. K výhodám bydlení patří vynikající dopravní dostupnost a dobrá občanská vybavenost dané lokality. Byty jsou v perfektním stavu a kauce je nižší než jeden měsíční nájem. Podrobnosti a aktuální informace najdete na www.rezidencetopolova.cz.