Kupujete nábytek poprvé? Je to pro Vás stresující? Bude Vás to bavit?

nabytekNakupovat nábytek může být i zábava. Doporučuje se ale myslet na několik věcí:

  • 1- nový nábytek nekupujete jen na pár dní. Měl by Vám „nějaký pátek“ vydržet.
  • 2- je možné, že nový nábytek bude největší investice, kterou provedete. Obvykle je za Vaši největší investici považována koupě bytu, domku, dále koupě automobilu a na třetím místě koupě nábytku.
  • 3- každý kousek nábytku řádně promyslete. První přemýšlení by mělo být o tom zda bude nábytek funkční, nebo dekorativní.
  • 4- do různého bydlení se hodí různé styly nábytku. Je ale fakt, když nechceme, aby byly vidět některé moderní věci jako třeba stereosouprava nebo televize, můžeme pro ni vymyslet místo uvnitř nábytku klasického vzhledu.

Tipy na nákup nábytku pomohou nákup zpříjemnit a změnit na zábavu.

  • 1- vezměte metr, tužku a papír. Nakreslete si Váš pokoj a než nějaký nábytek koupíte, ujistěte se, že se Vám tam určitě vejde. Znovu a znovu si lidé kupují nábytek, na který nemají místo. Při vracení nevhodného nábytku vznikají další nepříjemné starosti a výdaje. Nábytek samozřejmě můžete vrátit a vyměnit. Není ale jednodušší koupit rovnou nábytek vhodných rozměrů?
  • 2- další starostí je výběr vhodné barvy. Pokud nechcete investovat do bytového architekta, který Vám s barvami nábytku poradí, snažte se vzorky materiálů dostat co nejblíže k sobě. Většinou stačí cit k výběru vhodného nábytku. Také není špatné prohlédnout třeba desítky fotografií nábytku na internetu nebo v časopisech. Vytvoříte si tak jasnou představu o tom co se Vám líbí a co ne. Pak už jen hledáte nábytek, který by do Vaší představy přesně zapadal.
  • 3- pokud máte nějaký předem daný rozpočet, držte se ho. Možná ale najdete nábytek, který je za cenu lehce nad rozpočtem a jste si jisti, že bude u Vás doma vypadat naprosto skvěle. Máte dvě možnosti: rozpočtu se držet za každou cenu, nebo si udělat radost… Je fakt, že dnes se dá nábytek pořídit za velice rozumné ceny. A to i úžasně vypadající nábytek. Stačí jen chvíli hledat. Dnes díky volnému přístupu k internetu jsou možnosti opravdu neomezené… Většinou je výhodnější nakoupit vybavení celého poje najednou . Např.: obývací pokoje
  • 4- důvěřujte vlastnímu úsudku a kupujte nábytek, který chcete a ne nábytek, který doporučuje třeba soused… Někdy máte pocit, že je dobré mít nábytek lepší, než soused. Pokud se takto necháte ovlivnit, může se stát, že po čase nebudete s nábytkem spokojeni. Myslete na to, že Vy jste Vy a Vám se líbí to a to a nenechejte se zbytečně ovlivnit.
  • 5- mějte otevřenou mysl a shlédněte nábytek od více dodavatelů. Nekupujte první nábytek, na který narazíte. Ujistěte se, že vybraný nábytek je pro Vás opravdu to nejlepší.
  • 6- nebojte se nábytek nakupovat na internetu. Většina obchodů na internetu má daleko větší výběr a daleko lepší ceny, než ve většině kamenných poboček. Nábytek vyberete z pohodlí Vašeho domova. Částky za dopravu nábytku jsou minimální. Ve většině případů zdarma.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *