Sluneční paprsky nás hřejí víc a víc, je čas vybavit zahradu pohodlným posezením. Jaký vybrat zahradní nábytek? Zahradní soupravy se vyrábějí z kovu, plastu a dřeva, kde hraje prim umělý ratan a teak. Přesto je stále populární i plastový nábytek. A to pro dobrou cenu a velkou barevnost. Největší přednosti plastového zahradního nábytku je nízká hmotnost a jednoduchá údržba. Plast zvládne vodu a klimatické změny. Ovšem pozor na mráz. Díky své lehkosti si ho můžete kdekoliv přenášet nebo převážet. Nevýhodou je blednutí barev na slunci a horší stabilita. Je nutné plastový nábytek pokládat na rovnou plochu, protože na měkkých a nerovných površích bude tento nábytek nestabilní.

Komfortní teakový nábytek

Teakový zahradní nábytek je velmi oblíbený. Teak vydrží mrazivé počasí a nemusí se ani moc udržovat. Přesto drobná údržba bude na místě, prodloužíte tak jeho životnost a oživíte barvy, pokud použijete speciální olej. Při čištění je důležité, aby se vše dělalo jemně. Opravdu není dobré použít drátěný kartáč nebo experimentovat s chemikáliemi a čisticími prostředky. Najděte si obyčejnou jemnou houbičku nebo měkký kartáček. K čištění běžné špíny stačí i mýdlová voda. Pakliže použijete mýdlovou vodu nebo speciální přípravky, třeba pak nábytek důkladně opláchnout čistou vodou.

Každý dřevěný zahradní nábytek se doporučuje ošetřit olejem

Dřevěný nábytek chráněný olejem nebo ochranným speciálním přípravkem uchová teplou barvu dřeva, a jak bylo již výše uvedeno, prodloužíte jeho životnost, a navíc povrch zůstane hladší. Při nanášení můžete použít štětec nebo hadřík, které nepouštějí chloupky. Natřete nejprve celý kus nábytku a po 10 minutách setřete olej, který se nevsákl do dřeva. Když první nátěr zaschne, po 1 až 3 hodinách můžete nanést další tenkou druhou vrstvu. Pak stačí vyčkat, než nátěr zcela zaschne.

Více informací se dozvíte na tomto blogu!