kvetinyUž od pradávna bylo populární vlastnit atraktivní zahradu. I mnoho lidí dnes se snaží o co nejkrásnější zahradu. Někteří jsou dokonce ochotni zaplatit desítky a stovky tisíc korun, aby právě ta jejich patřila k nejkrásnějším. Pro řadu z nás je práce na okrasné zahradě populární rekreační aktivitou. Pro příjemné trávení teplých dnů využijete zahradní nábytek.

Úžasná zahrada vyžaduje zvláštní péči, dobré plánování, jistou obětavost ..

Květinová zahrada plánování

Pokud toužíte po zahradě, která bude z většiny květinová, musíte vědět, co je dobré pro jednotlivé květiny a kterým se bude dařit právě na Vaší zahrádce. Nezapomeňte na tu správnou zahradní dekoraci! Různé květiny kvetou v různých obdobích roku, to je velmi důležité při plánování zahrady. Dobrou volbou bývá nejprve hledání nějakého vzoru (fotografie z časopisu apod..). Podle vzoru pak promyslete vhodné rostliny tak, aby se cyklus kvetení střídal a Vaše zahrada byla krásná po celý rok.

Květiny – vhodné umístění

Květiny vybírejte také s ohledem na jejich budoucí umístění. Je škoda peněz a času na toto nemyslet a umisťovat květiny na nevhodná místa. Bude Vám to líto, až květiny na takovém místě nevydrží. Pro nákup nových rostlinek proto vyberete obchod s dobrým prodavačem, který věci rozumí a dobře poradí.

 

Květiny – barevné kombinace

Vybírejte vhodné barevné kombinace. Vždy bývá hezčí pestrobarevná zahrada. Stejnobarevné zahrady působí nudně a brzy se “okoukají”.

Práce na zahradě – pěkný koníček

Pěkná zahrada vyžaduje hodně odhodlání, obětavosti a času. Vytvoření dokonalé zahrady pro Vás ale bude příjemným zážitkem. V pěkné zahradě daleko více vynikne krása Vašeho domu. Udělejte si z práce na zahradě zajímavý koníček a výborný relax. Opravdu to funguje!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *