Přesně dané rozmístění obývacích stěn už je passé.  Už nejsme omezeni na velké stěny od podlahy až ke stropu s čtvercovým nebo obdélníkový tvarem. Dnes si v podstatě můžete vybrat, co jen chcete.  Na výběr je možností mnoho. Jak tedy vybrat tu vhodnou obývací stěnu pro váš obývací pokoj?

Obývací stěny do menších i větších bytů

 

Pro ty, co si chtějí pořídit obývací stěnu, ale mají malý být a malý obývací pokoj je vhodné zvolit nízkou obývací stěnu. Stěna tohoto typu, nezmenšuje opticky prostor. Ke stěně pak zvolte vystouplé otevřené i uzavřené police, které nikde nebudou překážet a zároveň dostanete úložný prostor výše na zdi, kam byste normálně ani police nevolili. Naopak do velkých obýváků si můžete dovolit ty klasické stěny přes celou zeď. Řešení je sice tradiční, ale dnes má moderní formu.  Moderní obývací stěny v tomto provedení mají chytře postavené úložné prostory na jednotlivé části.

Úložné prostory

 

Většina z nás se sice snaží skladovat doma co nejméně věcí, ale něco přece jen uložit potřebujeme. Navíc, jak to tak bývá s rozrůstající se rodinou, je stále více a více věcí a málo místa. Nikdo však nechce obrovské nevzhledné skříně. Při správném provedení obývací stěny, budete mít esteticky příjemný nábytek úložný prostor na jednom místě a vždy ihned po ruce. Naopak ti, kteří například bydlí sami a velké úložné prostory nepotřebují, mohou zvolit designové kousky ve stylu minimalismu v různém provedení, třeba obývací stěnu v bílé či klasické tmavé barvě.

Originalita na prvním místě

 

I zastánci originálních a netradičních bytových doplňků si určitě vyberou. Obývací stěna dává možnost navolit skříňky dle vaší libosti. Otevřené i uzavřené poličky, různé barvy. Skříňky ve vertikálním či horizontálním směru postavení. Nakonec netradiční vzhled stěny podtrhnou 3D police. Působí totiž hodně originálně, spojují všechny tři rozměry a nabízejí spoustu úložného prostoru. Více najdete v magazínu nasdum.eu.