Trávíte v kuchyni spoustu času vařením a smažením? Tak se neobejdete bez kvalitního odsávače par. Tento výrobek rozhodně ve vaši domácnosti najde uplatnění, pokud nechcete tonout v páře a trápit se plynovými a jinými výpary. Rozlišujeme dva typy odsávačů – filtrační nebo recirkulační, které nepotřebují vývod z domu ven, neboť vzduch vyčistí a vrátí zpět do místnosti. V jiném případě se musíte připojit na odtahové potrubí nebo komín.  Pozor! Máme na mysli komín pro odsávání nikoliv vytápění.

Odsávače par – vaření a smažení bez zápachu

Nenechte se při výběru odsávače par unést moderním designem a nákup tohoto výrobku si pečlivě rozmyslete a velmi doporučujeme i poradu s odborníkem. Na trhu jsou tři základní skupiny odsávačů par, kdy se do malých kuchyní doporučuje podstavná digestoř.  Nejvyužívanější řešení je komínový odsávač par, jenž svým vzhledem připomíná obrácený trychtýř.  Popřípadě můžete zvolit pyramidový tvar nebo i nástěnné provedení, připomínající obraz. Pokud zvolíte tzv. obraz, tak je vhodná instalace mezi dvě horní kuchyňské skříňky. Zajisté jste slyšeli o ostrůvkových digestořích, které jsou dekorativní ze všech stran a doporučují se namontovat nad samostatně stojící varné ostrůvky. Velmi časté jsou k vidění vestavné odsávače par zabudované do linky, kde nejsou vidět nebo také se digestoř může nainstalovat do moderního lustru.

 

Odsávač par! Správná kuchařka se bez něho neobejde

 

Odsávače par využijete v každém případě, a pokud máte propojenou kuchyň s obývacím pokojem, tak rozhodně neváhejte s objednávkou tohoto výrobku. Při nákupu odsávače par se zaměřte na výkon a hlučnost. Dále si musíte zjistit, zda máte zajištěný odtah vzduchu do komína nebo skrze zeď.  Toto je důležité kriterium k volbě odsávače par, neboť podle toho zvolíte odtahovou verzi nebo recirkulační variantu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *