Vyplatí se nákup značkového zboží?

motorova-pilaDovoluji si malé zamyšlení nad tím, jestli se opravdu vyplatí nákup značkového zboží. Čím dál silněji jsou slyšet názory o tom, že veškeré zboží se stejně vyrábí v Číně a „značkoví“ výrobci jen natiskou svoje logo a výrobek třikrát zdraží. Úplně mne dostalo tvrzení, že pro východní trhy je ze západu dodáváno zboží nižší kvality. Taková věc by měla našince urazit a čekal bych otevřenou a divokou diskuzi a ověřování takové informace a nějaké řešení. Vždyť v této době je čím dál více druhů zboží u nás dražších, než na „západě“.  Nic se ale neděje a nikdo nic neřeší. Pravděpodobně nemáme šanci takovou věc dohlídat a dozvědět se pravdu.

Při nedávných krátkodobých pobytech v Anglii jsem si osobně ověřil ceny a kvalitu zboží a chování anglických obchodů, prodavačů při samotném nákupu a řešení nějakých reklamací. Celkový pocit: n e s r o v n a t e l n é! Ani se mi už nechce věřit, že by za to stále mohl ještě totalitní režim. Chyba už bude asi v nás a naší české nátuře.

I hračky prodáváné v Anglii mají uplně jinou úroveň kvality. Také se vyrábějí v Číně. Nemohu se ale zbavit pocitu, že v úplně jiné Číně, než ze které dovážejí čeští obchodníci.

U nás jste nuceni reklamou a odbornými prodejci k nákupu značkového zboží, které vyniká kvalitou a přístupem servisu při reklamacích. Nedávno jsem ale četl článek motorové pily Stihl. Bylo mě trochu líto českého živnostníka, který předpokládal, že nákupem profesionálního nářadí, bude moci profesionálně vyrábět. Když se nevztahuje záruka na motor, tak na co vlastně. Na držátko? A pak si nakupujte u odborníků! Přitom značka Stihl má úžasné renomé.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *