Použití mozaiky lze vidět v architektuře různých období lidských dějin, to ovšem neznamená, že by půvab mozaiky nebyl v dnešní moderní době využíván. Zjistěte, jak různě barevné malé obložení obzvláštní vaší koupelnu!

 

Lze říci, že současné trendy použití mozaiky přejí. Návrhy koupelen jsou často tímto drobným obkladem doplňovány a výsledkem je pak zajímavá kombinace, která zaujme na první pohled!

 

V případě, že chcete klasické obkladačky doplnit mozaikou, je důležité si rozmyslet barevné zpracování ne všechny barvy a vzory se hodí ke klasickému obkladu!

 

Mozaika a její použití

 

Pokud jste se rozhodli, že mozaikou vyzdobíte celý svůj koupelnový prostor, pak vás budeme muset zabrzdit. Aby mozaika splnila svou designovou funkci, je nutné s jejím množstvím ‘’šetřit’’. Mozaiku umístěte jen tam, kam chcete nasměrovat pozornost. Tak například atypicky tvarované umyvadlo můžete ještě více opticky upřednostnit použitím správné mozaiky. Také jemný mozaikový pruh u sprchového koutu nebo vany může působit moderním a stylovým dojmem.

 

Snadné obložení mozaikou

 

Na rozdíl od klasických obkladaček jsou malé kostičky mozaiky jednodušším řešením. I když se zdá, že budete muset jednotlivé části mozaiky lepit zvlášť, není tomu tak. Mozaiku si koupíte v celých plátech, stačí jedno natření lepidlové směsi a mozaika je na zdi. Dobré je využít řezačky.

Mozaiku také není ve většině případů nutné řezat, není nutné použití řezačky na Vaše obklady, mozaikový plát lehce ustřihnete či odříznete pomocí nože.

 

Vysoká cena mozaiky

 

Mozaikové obklady jsou dražší než normální dlaždičky a obklady. Menší velikost a vzor zvyšuje cenu tohoto netradičního doplňku. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že mozaikou nebudete obkládat celou koupelnu, ale pouze malé části. Po finálním propočtech tedy zjistíte, že mozaika je i pro vás finančně dostupnou záležitostí.

Pokud Vás zajímají věci okolo kutilství – vyzkoušejte magazín pro kutily.

 

Máte svou koupelnu zdobenou mozaikou?

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *