Pořízení bazénu je radostná událost, na kterou se těší celá rodina. Ale zároveň je potřeba také pořídit efektivní zakrytí. V zásadě se nabízí buď plastové zakrytí, anebo krycí plachta na bazén. Proč zvolit právě plachtu? Jaké jsou její výhody a jak vybrat tu nejlepší a především, jak vybrat tu správnou firmu, která ji vyrobí?

Proč použít plachtu?

Plachty jsou naprosto nepostradatelné z několika důvodů. První a nejdůležitější z nich je bezpečnost dětí a domácích mazlíčků, kteří mohou omylem do bazénu spadnout. Krycí plachta na bazén tak může zabránit mnohým neštěstím.

Dalším důvodem je spad nečistot, ať už těch viditelných či těch, které s sebou přinese déšť. Díky plachtě není potřeba bazén čistit tak často a nejen, že klient ušetří, ale chrání i životní prostředí. Dále je díky tomu zabráněno odpařování vody a u vytápěných bazénů pomáhá i udržovat teplotu.

Podle čeho vybírat?

Plachty je potřeba vybírat především podle nosnosti, která by měla být alespoň 50 kilogramů na metr čtvereční. Kromě toho musí být plachta i naprosto nepropustná a to i v oblasti spojů. Toto je možné zajistit pouze kvalitní výrobou pomocí vysokofrekvenčního svařování, které by výrobce měl být schopen zaručit.

Krycí plachta na bazén  by měla navíc obsahovat i UV vrstvu, která chrání bazén a zajišťuje, že nedojde k vytvoření tzv. zeleného prostředí, které není vhodné především pro alergiky. Navíc je díky této vrstvě čištění bazénu posléze mnohem snazší.

Důležité požadavky na vybranou firmu

Vyrábějící firma by měla mít za sebou dostatečnou zkušenost a reference od spokojených klientů. Účast na mezinárodních akcích také ukazuje na kvalitní služby. Standardem, od kterého by klient neměl slevovat, je návštěva zaměstnance, návrh plachty na míru a dodání. V případě potřeby by měl být i dispozici i servis.

Neméně důležité je pak i to, zda je výrobce schopen plachtu uzpůsobit na přání klienta a vyhovět jeho estetickému cítění, aby bylo možné ji zahrnout do celkové kompozice domu. Krycí plachta na bazén se může stát i designovým dekoračním prvkem a nikoli pouze modrou skvrnou.