strecha-plechPři stavbách drobných zahradních staveb, jako jsou dřevníky, přístřešky pro dřevo nebo nářadí nebo i větších zahradních staveb dojde na rozhodnutí, jakou střechou nebo střešní krytinou takovou stavbu opatřit. Rozhodování o vhodné střeše a střešní krytině by mělo proběhnout už na začátku stavby nebo ještě lépe ve fázi projektu. Ale při samotné realizaci zahradní stavby není nemožné tuto část stavby změnit a zvolit jiný druh střechy nebo střešní krytiny.

Výhody plechové střešní krytiny

Nespornou výhodou plechových střech a plechových střešních krytin bezesporu je jejich nízká pořizovací cena, snadná montáž a nízká hmotnost. Právě nízká hmotnost plechových střech je výhodná z několika důvodů:

  • Nevyžaduje tak robustní konstrukci ať už samotné stavby nebo konstrukce střechy.
  • Při její realizaci není zapotřebí těžká mechanizace.
  • Její montáž zvládne zkušený řemeslník.

Všechny tyto vlastnosti předurčují plechové střechy a plechové střešní krytiny pro jednodušší stavby. Není samozřejmě žádnou výjimkou, když se plechová střecha objeví na rozsáhlých stavbách. Většinou se jedná o průmyslové haly a stavby. Na těchto střechách se nejčastěji používají trapézové plechy. Je to vlastně vlnitý plech, který je speciálně upravený pro rychlou a snadnou montáž.

Většinu plechových střech a plechových střešních krytin lze v dnešní době koupit už s povrchovou úpravou. Je to speciálně vyrobený lak, který je již při výrobě nanesený na plechový povrch plechové střešní krytiny. Takto upravenou plechovou střešní krytinu není třeba už povrchově upravovat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *