Fotbálek
Fotbálek

Kdy a kde tato populární hra vznikla? Přesný čas a místo vzniku není znám. Několik zemí tvrdí, že stolní fotbálek pro děti je jejich vynález. Pokud se koukneme do historie, tak zjistíme, že v roce 1913 Angličan jménem Edwin Lawrence si nechal patentovat stolní hru, trošku připomínající fotbálek. Pak existuje romantičtější verze, kdy první patent získal španělský básník Alejandro Finisterre. Alejandro byl během španělské občanské války zraněn a převezen do nemocnice, kde se setkal s mladými pacienty, které toužil pobavit a podpořit. Vymyslel stolní fotbálek pro děti. V roce 1937 získal patent na svůj vynález, ale ztratil všechny dokumenty během bouřky, když utíkal ze Španělska z fašistického režimu. Podle další legendy, stolní fotbal se objevil v Německu v druhé polovině 20. let. První německé fotbalové stoly byly jednoduché a primitivní. Tvořila je obdélníková krabice se dnem a překližkové tyčkové hole. Do Ameriky přivezli stolní fotbálek pro děti američtí vojáci, kteří byli touto hrou přímo fascinováni.

3 nejlepší triky pro stolní fotbal

Jak hrát stolní fotbálek pro děti

Cílem hry je v pohybu nastřílet, co nejvíce gólů do branky soupeře. A zároveň chránit svou vlastní síť! Aby bylo možné zaútočit, pohybujete se přesunem doprava, a chráníte levou stranu. Tato zábavná a vzrušující hra, dostala nejen děti, ale i dospělé. Stolní fotbálek pro děti nevyžaduje zvláštní dovednosti, kromě zručnosti a přesnosti. Hra se hraje obvykle do 10 branek. Ale hráči se mohou vždy dohodnout na jiných podmínkách a hrát dvě ze tří her nebo tři hry z pěti.

Stolní fotbálek pro děti – super ceny – velký výběr

Trápíte se s dárkem pro svého teenagera? Tak mu pořiďte stolní fotbálek pro děti, který zaručeně pobaví nejen ho, ale celou rodinu a také vaše hosty. Výběr je velký, ceny skvělé, ale to musíte zavítat do internetového obchodu t-zbozi.cz, kde nabízejí nejen stolní hry, ale vše pro váš domova a zahradu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *