Potahy neboli čalounění na nábytku

calouneny-nabytekČalouněný nábytek je takový nábytek, kde jsou především sedací části pokryté například nějakou pěnou a tkaninou – látkou určenou k čalounění. K čalouněnému nábytku patří sedačky, židle apod…Možná máte strach jaká pěna a jaké kvality se v nábytku skrývá. Nakupujte proto u prodejců, kteří jsou na trhu delší dobu a mají dobré reference. Čalouněné postele.

Látky pro čalounění

Tkaniny přidají nábytku zajímavý rozměr. Čalouněný nábytek tím velmi ožije a oživí také okolní interiér.

V podstatě existují dva typy tkaniny – přírodní a syntetické. Přírodní jsou bavlna, len, hedvábí nebo vlna. Mezi syntetické patří akryl, nylon, hedvábí, polypropylen apod.. Často jsou látky určené k čalounění kombinací, směsí přírodních a syntetických vláken. Moderní výrobci se už naučili využívat nejlepších vlastností každého vlákna a rozumně je kombinovat. Současné látky jsou velmi příjemné a krásné.

Obecně platí, že látky s těsnější vazbou a někdy i tenčím vláknem jako jsou nylon nebo polypropylen, vydrží častější a hrubší zacházení v aktivní domácnosti např. v kuchyni. Látky jako jsou satén, damašky nebo brokáty jsou možná hezčí, živější, ale používejte je v místnostech, kde není provoz na prvním místě.

Kůže

Dalším důležitým materiálem, který nám dala příroda je kůže. Nábytek potažený kůží měl vždy místo v luxusním nábytku. Nové metody zpracování kůže ale výsledné výrobky zlevnily na únosnou úroveň. Kožené sedačky a další nábytek potažený kůží se tak stal dostupným a patří tak mezi nejpopulárnější potahový materiál vůbec.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *