Chcete se probouzet v dobré náladě a odpočatí? Pak je nutné věnovat pozornost nejen výběru povlečení!

 

Zachumlání se do čerstvě vypraných lůžkovin patří už od dětství mezi oblíbenou činnosti snad každého. Ale co dělat, když po příjemném usnutí přichází neklidný spánek, časté buzení se a špatná nálada po ránu z důvodu nevyspání?

 

Na vině může být nejen stres, ale také špatný životní styl a nevhodný materiál a péče o povlečení. Zjistěte, jak na dobrý spánek!

Četnost povlékání ovlivňuje kvalitu spánku!

 

Už samotná výměna lůžkovin ovlivňuje váš spánek. V případě, že se vám špatně spí, pak je možné, že je čas pro výměnu povlečení. Pokud jste tento proces už více jak 14 dní nedělali, je vaše lůžko plné roztočů a prachu, které mohou bránit ve spánku a ohrožovat zdraví. Lůžkoviny je nutné prát minimálně na 50 stupňů Celsia.

 

Materiál by měl být příjemný na dotek i pohled!

 

Výběr materiálu je klíčovým při nákupu nového povlečení deky a polštáře. Na trhu je skutečně z čeho vybírat! Zvláště tyto materiály mají stálou oblibu!

 

Lůžkoviny z bavlny – Tento přírodní materiál si drží svou oblíbenost již dlouho. Ovšem i přes výjimečnou jemnost a nulové alergické reakce, je toto povlečení nevýhodné z důvodu náročné údržby. Nutné žehlit i mandlovat.

 

Lůžkoviny z krepu – Příjemný materiál, který nevyžaduje žehlení si oblíbilo již mnoho hospodyněk. Jde o strojově upravenou bavlnu, která je velice příjemná na dotek.

 

Lůžkoviny z flanelu – Opět jde o bavlnu, která je pročesaná a má oboustranný vlas, který příjemně hřeje a je měkký. Ideální volba pro zimní období!

 

Lůžkoviny ze saténuKvalitní deka povlečená do saténu je tím největším luxusem, který si můžete dopřát. Toto spojení je vhodné zvláště pro horké letní noci, kdy oproti ostatním budete stále svěží.

 

Další tipy, které pomohou tvrdému spánku:

 

l  Svěžímu a odpočatému pocitu po ránu pomůže také to, když před spánkem v ložnici vyvětráte.

l  Teplotu v ložnici udržíte mezi 17 a 19 stupni Celsia.

l  Před spánkem si dáte sklenici teplého mléka se skořicí.

 

Máte dobrý spánek?

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *