Pokud právě vybíráte správné ložisko, vhodné pro vaši aplikaci, nezapomeňte to své pořádně měřit. Můžete také nahlásit číslo, které má každý typ ložiska přiděleno. Na světě je v současné době dostupné nekonečné množností druhů ložisek. Pokud se obrátíte na odborníky v ryze české společnosti Aknilas s.r.o. se sídlem v Nymburku, rádi vám pomohou vybrat to správné ložisko, vhodné právě pro vaši aplikaci. Prodej ložisek probíhá online i v prodejně.

Ložiska a sortiment společnosti Aknilas

Tato společnost dodává ložiska a další průmyslové komponenty pro výrobu, servis strojů a strojních zařízení. Jde tedy především o ložiska a lineární vedení od předních světových výrobců. Jde o SKF, INA – FAG, TIMKEN, FAG, NSK, NTN, KOYO, McGill, LOCTITE, GUFERO, RUBENA, SIMRIT, MEGADYNE, GATES a další prověřené dodavatele z Evropy, Ameriky a Japonska. V sortimentu nechybí ani ozubená kola, řetězy, ozubené, ploché a klínové řemeny, gufera, o-kroužky, v-kroužky a další těsnící prvky, nebo lepidla a maziva. Doporučit lze také ucelenou produktovou řadu značky Spanjaard, obsahující aditiva, čističe, mazadla, separátory, safestep, autokosmetiku i opakovaně plnitelné nádoby. V sortimentu se zdejší obchodníci a technici perfektně orientují a velmi rychle a dobře vám poradí. Zboží je skladem, speciální produkty dostanete nejpozději do tří dnů.

Prodej ložisek, aneb jak vybrat ložisko

Ať už znáte konkrétní typ v podobě číselného označení, nebo potřebujete doporučit vhodné řešení, není to žádný problém. Pokud už ložisko máte a potřebujete stejné, důležité je správné měření. Typ ložiska vyplyne z jeho rozměrů. Ložisko měřte za pomocí posuvného měřidla, tedy šuplery. U evropských ložisek stačí měřit ložisko s přesností na mm, ložiska uváděná v palcových rozměrech je nutné změřit na desetiny mm. Nejprve změřte vnitřní a vnější průměr ložiska. Pak změřte jeho šířku. Naměřené údaje pak vyplňte do formuláře. V nabídce jsou složitější i cenově dostupnější ložiska pro méně náročné aplikace.