relaxPřed tím, než se vydáte na nákup zahradního nábytku do Vašeho blízkého hobby centra, obchodu s nábytkem, nebo do světa online-nákupů, je vhodné si řádně prohlédnout a případně i přeměřit Váš dvorek, či terasu abyste věděli, kolik místa můžete nábytku věnovat. Nechtějte venkovní prostor přeplnit- naopak se ujistěte, že zbude dostatek prostoru pro hosty i volná místa pro chůzi okolo.

 

Sestava zahradního nábytku, nebo samostatné kusy?

 

Pokud máte více místa, určitě hledejte spíše celé sety zahradního nábytku, které většinou obsahují 5 a více kusů. Jedná se nejčastěji o sestavy stolu s židlemi, případně lavicemi, nebo pohovkou, ale mohou obsahovat i relaxační lehátka, slunečníky a jiné prvky, které jsou se zbytkem sestavy barevně i materiálově sladěné a Vy máte jistotu, že k sobě budou pasovat. Navíc je cena takovéto sestavy nižší, než v případě nákupu jednotlivých kusů samostatně. Pokud dáváte přednost různorodému mixu nábytku, nebo jednoduše potřebujete jiný poměr stolů a židlí, než nabízejí komplexní sestavy, pak před nákupem zkontrolujte nejen barvu jednotlivým kousků, ale i jejich velikost, aby k sobě správně pasovaly. Dokonce jen pár zahradních židlí, nebo bistro stolek mohou stačit. Záleží, co přesně od Vašeho nového zahradního posezení očekáváte.

Které části zahradní sestavy u mě nesmí chybět?

 

Jakmile zaměříte prostor a začnete přemýšlet o stylu Vašeho zahradního posezení, je nutno také zvážit, jak často a jakým stylem budete zahradní nábytek používat. Pokud rádi obědváte a večeříte venku, určitě by u Vás neměl chybět velký zahradní stůl ideální doplněný zahradním slunečníkem. Pokud je klíčem relaxace, případně setkávání se s přáteli, pak Vám postačí malý stolek na nápoje a odkládání maličkostí. Zbylé místo raději věnujte relaxačním lehátkům, houpací síti apod. Určitě nezapomeňte ani na designové ztvárnění a návaznost na okolí zahradního posezení- vybírat lze z různých barevných kombinací polstrování, jehož odstín by měl ideálně navazovat na jinou barvu v zahradě a dotvářet tak celkovou harmonii.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *