Sedací soupravu si lidé pořizují proto, aby na ní mohli lenošit, povalovat se po ní, sledovat z ní televizi a pokud je rozkládací, tak by na ní mohli uložit návštěvu, která se rozhodla v bytě přenocovat. Pokud společně s rodinou žijí i malé děti, je sedačka jejich oblíbeným místem pro hraní her, poskakování a skotačení. I zvířecí domácí mazlíčci si snadno sedací soupravu oblíbí a někdy je těžké je z ní vystrnadit. Sedací souprava se pořizuje proto, aby se používala, pak není divu, že se v průběhu několika měsíců ušpiní. Děti na ní mohou zanechat otisky svých špinavých rukou a domácím mazlíčkům se, zvlášť v jejich raném období věku, může stát nehoda a na sedačce zanechají loužičku.

Čištění je rychlé a po jeho skončení zůstává sedací souprava jen mírně vlhká

I dospělým se může stát, že se jim podaří sedačku znečistit. Nejčastěji od vysypaného pokrmu nebo rozlitého nápoje či vína. Ať už se stane cokoli, co sedačku znečistí, je to pokaždé nepříjemné. I když se můžete snažit a skvrny zkoušíte co nejdříve vyčistit, nemusí se vám podařit zbavit se úplně všech. Potom ale sedací souprava nevypadá pěkně a začínáte mít špatný pocit, když si do bytu pozvete návštěvu a usadíte ji na sedací soupravu, která není úplně čistá. Napadá vás, zda by nebylo lepší na sedací soupravu koupit přehoz. Ten lze snadno vyprat, ale zase se pořád shrnuje a při řádění dětí jej musíte neustále spravovat.

Vypusťte z hlavy myšlenky o koupi nového přehozu přes zašlou sedací soupravu a raději ji nechejte odborně hloubkově vyčistit. Nachází-li se váš byt v Praze nebo Plzni, můžete se obrátit na společnosti Čištění koberců Praha nebo Čištění koberců Plzeň. Při čištění používají jejich pracovníci speciální čisticí stroje, které dokážou až do hloubky vyčistit mokrým způsobem vaši sedací soupravu. Velkou zásluhu na účinnosti čištění má speciální čisticí roztok, který se v čisticím stroji používá. Dokáže rozrušit i ty nejodolnější skvrny. Protože je dermatologicky testovaný a snadno biologicky rozložitelný, nemusíte se obávat žádných nežádoucích reakcí po dlouhodobém styku pokožky s vyčištěnou textilií. Obávat se nemusíte ani promáčení, protože čisticí stroje, které používají pracovníci společností Čištění koberců Praha i Plzeň, vstřikují do textilie čisticí roztok pod tlakem a hned jej zase pod tlakem odsávají pryč. Proto sedací souprava zůstane jen mírně vlhká a k jejímu dokonalému proschnutí stačí několik hodin. Přesnou délku schnutí stanoví pracovníci ze společností Čištění koberců Praha nebo Plzeň a je závislá na klimatických podmínkách v místnosti. Jinou dobu bude schnout v letních horkých dnech, jinou v zimě uprostřed topné sezony a jinou zase na jaře, kdy je chladno, ale v bytech se příliš netopí.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *