obyvaci-pokoj-mokaVšichni toužíme po útulném, funkčním a hlavně vkusně zařízeném příbytku. Ve svých domovech trávíme spoustu času a prostředí značným způsobem ovlivňuje naši psychiku. Moderní elegantní dům se vyznačuje jednoduchostí snoubenou s barevnou střídmostí a nápaditými doplňky. Přeplněný prostor nedůležitými věcmi a přemíra barev – tudy cesta ke komfortnímu bydlení nevede.

Obývací pokoj – vizitka vašeho vkusu

Nejreprezentativnější místnost v domě, kde se scházíte s rodinou a přáteli by měla nabídnout, co největší pohodlí.  Moderní obývací pokoj se vyznačuje jednoduchostí, kde čisté linie nábytku podporují maximálně tři barvy.  Doporučujeme si pohrát se svítidly a bytovými doplňky. Horká novinka – akcentové osvětlení, kdy bodovky podsvítí zajímavé místo v pokoji. Snažte se preferovat světlý a vzdušný nábytek, jen ten má schopnost daný prostor ještě více otevřít. Na zřízení obývacího koutu v jedné společné místnosti postačí dvě větší skříňky, skříňka pod televizi a jedna až dvě poličky.

Ložnice – místo relaxu a pohodlí

Nejen starověcí léčitelé, ale i současná medicína potvrzuje, že prostředí a barvy mají velký vliv na psychiku člověka. Ložnice je v podstatě regenerační prostor, volíme co nejsvětlejší odstíny. Bílá v kombinaci s hráškovou zelenou či žlutou nejen opticky zvětší místnost, ale i uklidní uživatele. Velkou pozornost věnujte výběru postele, zvlášť matraci, která významně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Nezapomínáme na úložný prostor a osvětlení. Šetřete své oči, a proto si pořiďte na stěnu nebo na noční stolek lampičku.

Kuchyně – srdce domova

V kuchyni se rodina setkává nejraději. Dobré jídlo a pití je velké lákadlo. A abychom se zde cítili příjemně, a to nejen u jídla, ale i vaření snažíme se co nejefektivněji využít prostor. Není vždy jednoduché správně a prakticky uspořádat jednotlivé zóny v kuchyni. Uspořádání kuchyňské linky vychází z posloupnosti úkonů při vaření. Ideálně při vstupu do kuchyně bychom měli mít po ruce lednici a volnou pracovní plochu. Vedle chladničky umístíme dřez a za ním varnou desku a troubu. Mezi všemi spotřebiči je dobré vynechat volnou pracovní plochu širokou 60-80 cm, ať máte kde položit hrnec nebo nakrájet zeleninu. Jednotlivé zóny v kuchyni řadíme pro praváka zleva doprava, pro leváka naopak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *