trampolina_2Trampolínu můžeme definovat jako zařízení, kde je silná látka napnutá v kovovém rámu pomocí pružin. Poněkud chladný popis, když vezmete v úvahu kolik radosti trampolíny udělají třeba dětem na zahradě… Trampolíny nepřinášejí jen radost z pohybu, sekundárním důsledkem je i zdravé hubnutí a zdravé posilování…

Trampolíny na zahradu prostě patří

Zahrada rodinného domku je pro děti místem, kde si chtějí užívat co nejvíce zábavy. Největší radost dětem na zahradách přináší bazén, houpačka, skluzavka nebo právě trampolína. Pokud byste dítě nechávali rozhodovat, jestli si má vybrat houpačku, skluzavku nebo trampolínu, z 90-ti procent se děti rozhodnou pro trampolínu. Na rozdíl od houpaček a skluzavek mají na trampolínách větší možnost kreativity a skákání je pro ně mnohem zábavnější činnost. Ceny houpaček, skluzavek a trampolín jsou téměř totožné. Samozřejmě záleží na druhu a velikosti.

Jaké velikosti jsou na výběr?

Velikost trampolíny záleží na způsobu využívání trampolíny. Můžete vybírat trampolíny s malým průměrem, které jsou vhodné spíše pro kondiční skákání nebo široké trampolíny, které přinesou spoustu zábavy. Menší trampolíny se mohou využít i v domácnostech. Jejich nevýhodou je právě malý průměr. Dětem nenabízí takovou kreativitu a po čase je omrzí. Větší trampolíny (od průměru 2m) už najdou využití jen na zahradách. Pokud vás zajímají další informace o trampolínách, můžete se je dozvědět zde.

Jak zvýšit bezpečí?

Trampolíny jsou pro děti velkou zábavou. Mnohým rodičům ale vstávají vlasy hrůzou, když pomyslí na to, jaké skoky budou děti na trampolínách vyvádět. Sami jsme nebyli lepší a také jsme zkoušeli stále nové a nebezpečnější skoky. Také naše děti budou chtít na trampolínách provádět stále složitější skoky. Proto je nutné zajistit, aby trampolína pro děti byla dostatečně bezpečná a minimalizovala riziko zranění. Naštěstí v dnešní době to je možné. Stačí jen vybrat správný druh trampolíny s potřebným vybavením.

Trampolína může být vybavena ochrannou sítí

Ochranná síť je na trampolíně bezpečnostním prvkem, který minimalizuje riziko poranění při skákání na trampolíně. Rodiče tento bezpečnostní prvek jistě ocení. Trampolína s ochrannou sítí je pro děti mnohem bezpečnější, protože nemohou spadnout z výšky přímo na tvrdou zem. Trampolíny s ochrannými sítěmi můžete sehnat už od průměru 140cm. Takže jsou vhodné i pro nejmenší. Vybírat můžete samozřejmě z mnoha velikostí a průměrů trampolín. Průměr největších komerčních modelů může být až necelých 5m. Nosnost takové trampolíny může být až 180kg. Takže je vhodná i pro 2 dospělé nebo 3-4děti.

Proč právě trampolína CrazyJump 400cm s ochrannou sítí?

Koupě trampolíny 400cm s ochrannou sítí je výborný nápad pro malé rošťáky a jejich řádění. V současné době nabízíme model trampolíny 400 cm 2013, který nabízí velmi jednoduchou montáž. Montáž zvládne i jeden člověk (ve dvou to jde ale lépe) a zabere okolo 30ti minut. Součástí balení trampolíny 400 cm jsou praktické schůdky v protiskluzové úpravě. Trampolína 400 cm má skákací plochu 80 cm nad zemí a tak je nutné pro bezpečnost dětí instalovat ochrannou síť. Síť je také součástí balení. Skákací plocha je z materiálu americké společnosti TenCate s názvem Permatron®. Ten se pro svou pevnost a výdrž kromě využití pro skákací plochu trampolín používá i jako
zábrana při hurikánech. Součástí balení je samozřejmě návod v českém jazyce.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *