Přehrávání starých videokazet není v dnešní době již úplně jednoduché. Také máte problém s tím, že se Vám porouchal videopřehrávač? Nebo se Vám zdá, že kvalita Vašich VHS kazet velmi klesá, rozostřuje se obraz, skáče apod.? Nechcete o své nahrávky doufám přijít?

Digitalizace videa

Máme pro Vás řešení! Nejjednodušší způsob, jak si zachovat kvalitní obraz a zvuk, který je nahraný na videokazetě je její převod do digitální formy.

Digitální forma videa nemění svoji kvalitu, zůstává pořád stejná, i když budete video přehrávat mnohokrát za sebou. Digitální formu videa si můžete nahrát na jakýkoliv nosič – na DVD, externí disk, flash disk, můžete je sdílet on-line, přes youtube nebo dokonce facebook.

Pokud si necháte digitalizovat Vaše video u nás, na www.vhs-prevod.cz, můžete se s námi také domluvit na úpravách videa.

Úprava videa

Mezi základní úpravy videa, které při digitalizaci provádíme je úprava obrazu. Většinou provádíme lehký ořez vlnících se okrajů. Můžeme také doostřit obraz, vyhladit záznam, upravit barevnost filmu.

U zvuku se provádí odebrání šumu, zesílení zvuku apod. , aby výsledná kvalita zvuku byla naprosto dokonalá a ničím nerušená.

Další úpravy záleží na naší vzájemné domluvě. Provádíme sestřih videa na kratší podobu, odstraňujeme nevhodné části před i za videozáznamem. Pokud máte na videu nějaké záběry, které jste nechtěli nahrát, jako je třeba omylem spuštěná kamera, zapomenutí vypnutí kamery, odstraníme tyto nechtěné záběry. Na DVD umíme udělat kapitoly, takže přehrávání videa bude mnohem jednodušší a budete si moci pustit zrovna ten záběr, který budete chtít.

Video umíme také otitulkovat, přidat zvuk pro lepší atmosféru mimo mluvené slovo. Samozřejmostí je také potisk DVD, takže budete mít DVD s obalem a potiskem, které se například výborně hodí jako originální dárek pro Vaše blízké.

Jak proběhne digitalizace?

Digitalizace provedeme ihned po obdržení Vašich VHS kazet. Můžete nám je zaslat poštou nebo doručit osobně, popř. se domluvíme na předání v případě all inclusive digitalizace.

Po převodu záznamů Vám je můžu zaslat on-line a poté si předáme pevný nosič (DVD, flash disk apod.). Výhodou našich služeb je to, že platíte opravdu jen za digitalizaci délky videa, nikoliv za délku celé kazety. Pokud tedy máte videokazetu, na které je nahráno pouze 50 min. videa, platíte pouze za 50 min. převodu.