Fotopasti jsou vlastně maskované, bezpečnostní a lovecké fotoaparáty umožňující nahrávání statických snímků a krátkých videí. Aktivní jsou jen tehdy, pokud se v okolí pohybuje člověk či zvěř.

Fotopasti jsou citlivé přístroje, které byly původně určeny pro focení zvířat v přírodě. V současné době se stále více používají pro ochranu majetku. Na provoz vám stačí sada tužkových baterií a není třeba jejich stálá obsluha. Oproti běžným bezpečnostním kamerám nevyžadují zdroj elektrické energie a jsou mnohonásobně levnější. Jejich kompaktní rozměry jsou snadno přenosné. Fotopasti s neviditelným přísvitem 940 nm exponují bez světelného efektu a hodí se pro ochranu proti zlodějům.

Druhy fotopastí

Fotopasti s viditelným přísvitem se vyznačují tím, že LED diody při exponování mírně zčervenají. Světlo do okolního prostoru nevyzařuje, ale je možné si jich v noci všimnout při přímém pohledu. Používají se zejména na pozorování zvěře, ale i na ochranu majetku. Modely s okamžitým přenosem zaznamenaných snímků na mobil či email označujeme jako fotopast GSM, 2G a 3G. Nechte si vysvětlit funkce i rozdíly, poradit s výběrem nejvhodnější fotopasti i nastavit parametry na Infoto.cz.

Fotopast Bunaty Full HD

Nová fotopast Bunaty Full HD má až o 40 % silnější neviditelný přísvit než minulý model. Má moderní design, kompaktní provedení a snadné nastavení přes české menu. Vysoké krytí IP67 znamená, že je fotopast vysoce odolná proti vodě a povětrnostním vlivům. Výměna baterií je velmi snadná. Praktické umístění LCD displeje umožní přesné zaměření fotopasti a lze aktivovat i laserové ukazovátko, které přesně zobrazí bod zaměření. Fotopast Bunaty pořídí fotografie v rozlišení až 12Mpx a videa ve fullHD, tedy ve 1 440 x 1 080 kvalitě, minutu dlouhá i se zvukovým záznamem. Za denního světla jsou záznamy pestré a ostré. V noci se využívá pro lidské oko neviditelného přísvitu vlnové délky 940 nm, s dosvitem 20 m, zajištěným 42 IR přísvitovými diodami. Umožňuje nastavit tři rozdílné časové úseky.