Máte moderní kuchyni naplánovanou přesně podle vašich představ? Plánovali jste kuchyni tak, aby vám svým rozvržením skříněk a spotřebičů dokonale vyhovovala a vaření v ní bylo pohodné a zábavné? Správně vybraný kuchyňský nábytek a spotřebiče jsou ale jen polovinou úspěchu. Druhou polovinu tvoří nádobí a doplňky. A nejdůležitějším kuchyňským náčiním jsou bezesporu kuchyňské nože. Bez kvalitních nožů nebude žádná činnost v kuchyni pohodlná a pocit z vaření nikdy nebude příjemný.

Stačí 1 nůž nebo raději více?

U této otázky se na správné odpovědi nemohou shodnout ani ti nejlepší světoví kuchaři. Někteří mají rádi, když na každou činnost mají přesně určený nůž. Jiní zase mají 1 typ nože, se kterým jsou schopni dokonale naporcovat a vykostit půlku prasete i oloupat jablko. Záleží na člověku a to platí v profesionálních kuchyních i v domácnostech. Kuchyňské nože a jejich výběr je vždy individuální záležitostí.

Nejste si jistí? Vyberte raději sady nožů!

Obecně ovšem platí, že na každou činnost je lepší mít správné vybavení. To platí pro všechny kuchyňské potřeby a tedy i pro nože. Všechny práce s jedním nožem zvládají dobře jen zkušení kuchaři. Pro domácnosti je lepší, když si na každou činnost můžete zvolit nůž, který bude svým tvarem a provedením k určité práci přímo vytvořený. Podle velikosti a provedení čepele se liší nože na maso, na zeleninu, vykošťovací nože, univerzální nože, řeznické nože i nože univerzální. Vždy je lepší vybrat si sadu nožů a vy si sami zjistíte, jak a na které práce si je rozdělíte.

Vždy po ruce

Velmi důležité také je, abyste nože měli při práci vždy po ruce. Mít nože v zásuvce není dobrá varianta. Za prvé proto, že ostří nožů se o sebe tře a tak se tupí. Za druhé v zásuvce jsou nože naskládané nepřehledně a jejich hledání zdržuje. Ideálním řešením jsou v současnosti bloky na nože – dřevěné, plastové nebo s moderním kamenným dekorem, které se postaví přímo na pracovní desku a nože stačí jen vytáhnout. Propojení designu a účinnosti je pro kuchyňské potřeby velmi důležité a každý rok jsou ty nejlepší produkty oceňovány. Kvalitní nože, které vám vydrží dobře sloužit dlouhé roky, koupíte výhodně na eshop.tescoma.cz.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *