vyber-postelePokud se nechcete spokojit se spaním na letité matraci, pokud se do Vašeho těla zabodávají vyhřezlé pružiny ze zničené matrace, pokud se ráno budíte unavenější, než jste večer uléhali, je třeba se poohlédnout po nové posteli a nové matraci. Výběr správné matrace je natolik důležitý, že se mu budeme věnovat v dalším článku. (jak vybrat matraci)

Délka postele

Pro pohodlný a kvalitní spánek přičtěte ke svojí výšce alespoň 25cm. Standardní a nejvíce používaná délka je 200cm. U dobrého dodavatele/výrobce není problém objednat matraci delší. Myslete na to, aby i vybraná postel měla vhodný rozměr pro nestandardní matraci. Možná budete muset objednat postel na zakázku.

Je pravda, že sama postel kvalitu spánku neovlivňuje tolik jako rošt, matrace a materiál polštářů a přikrývek. Ale i nesprávným výběrem postele si můžete způsobit zdravotní problémy, například, když bude příliš krátká.

„Minimální délka se rovná výšce člověka plus nejméně 25 centimetrů. Šířka musí být alespoň 80 centimetrů, ale 90 nebo 100 poskytuje víc pohodlí.

Čelo chrání před průvanem

Postele mívají jedno nebo dvě čela, tedy kromě válend. Čelo u hlavy chrání před průvanem, dá se o ně opřít, polštář díky němu nepadá. To v nohách postele není tak důležité, v menších ložnicích může čelo naopak překážet.

Doporučujeme čalouněné postele

Jak vysokou postel?

Jak bude vaše postel vysoká, závisí na tom, jak „tlustou“ matraci chcete. Obecně byste měli ležet přibližně půl metru nad zemí, ale pokud jste vyšší, možná budete chtít spát výš a naopak.

Jak vybrat rošt?

Patrně nejpopulárnějším typem roštu jsou rošty lamelové. Příjemně pruží, zaručují dokonalé odvětrání a navíc si je můžete nastavit přesně dle vašich potřeb.
Skrýt podrobnější odpověď…

Vybrat rošt je možná nejtěžším krokem zařizování ložnice. Může mít řadu funkcí, ne každý rošt se hodí pod každou matraci. Hlavní funkcí roštu je držet matraci, aby nepropadla rámem na zem. Má však i celou řadu dalších funkcí, které vám zajistí pohodlí – hlavně pruží. V praxi se nejčastěji setkáte se dvěma typy roštů: pružnými lamelovými nebo tvrdými prkennými. Lamelové rošty se sestávají z lamel pohyblivě upevněných v konstrukci.

Související

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *