Komfortní zahradní lehátka  a jiný venkovský nábytek se vyrábí z jakéhokoliv materiálu, jež má pozitivní i negativní vlastnosti. Proto při jeho výběru je žádoucí spoléhat se na zákony fyziky a na vlastní zdravý rozum. Nákup plastového nábytku pro letní sídlo – nejvhodnější varianta. Zahradní lehátka z plastu jsou kompaktní, lehké a krásné. Jednoduše se dají přenášet z místa na místo. Stejně tak je jednoduchá údržba. Stačí postříkat hadicí s vodou. Po vyschnutí jsou zase jako nová. Můžete si objednat elegantní plastové lehátka, které imitují dřevo, kámen a dokonce … starožitnosti. Výrobci někdy nabízejí tak úžasný plastový zahradní nábytek, že bere dech! Mějte ovšem na paměti, že barvy plastového zahradního lehátka rychle blednou na slunci. Během provozu se poškrábe, potřebuje v zimě úkryt, neboť na mrazu plast praská.

Dřevěná zahradní lehátka – ideální výrobek pro letní sídlo

Jde skutečně o jedinečná zahradní lehátka, šetrná k životnímu prostředí a poměrně odolná vůči rozmarům přírody. Ale zde byste měli věnovat pozornost kvalitě dřeva, ochrannému nátěru a příslušenství. Při výrobě dřevěného zahradního nábytku se používají speciální antiseptické látky, které chrání dřevo před poškozením. Proto jsou dřevěná zahradní lehátka natřena odolnými laky a barvami. Nejvíce odolný dřevěný nábytek je vyroben z teakového dřeva a jehličnatých dřevin. Ale také potřebuje pravidelnou údržbu – tónování nebo lakování.

Zahradní lehátka – plast nebo dřevo?

Obvykle je výběr zahradního lehátka odvislý od ceny, přestože všichni víme, že kvalita se vyplatí.  A to zejména u výrobků, kde předpokládáme delší životnost.  Plast má mnohé výhody – barva, imitace různých materiálů a to vše za velmi výhodnou cenu. Nevýhody – omezená nosnost, ztráta barvy na slunci, křehkost.  Dřevěná zahradní lehátka jsou stacionární nebo mobilní. Mobilní verze je vhodnější, protože tento nábytek může být snadno přenesen do přístřešku při delších deštích a v zimě. Dřevo je často kombinováno s kovovými, plastovými částmi, a dalšími materiály…

Jak vybrat zahradní lehátko!