Kuchyňské digestoře

Kompletně vybavujete svou novou kuchyň? Tak rozhodně nesmíte zapomenout na kuchyňské digestoře. Pozor! Rada pro vás. Mnohdy si pořídíme odsávač par, a poté ho kvůli hlučnosti či slabému výkonu přestaneme používat. Z tohoto důvodu si musíte i nákup tohoto výrobku náležitě promyslet a poradit se s odborníky. V kuchyni vám poslouží levný i drahý odsávač par, musíte ovšem zvolit ten nejvhodnější typ. Ceny se pohybují v rozmezí od 2 000 Kč až 50 000 Kč.

Komínové digestoře – díky komínu dostatek místa pro kvalitní odsávací technologii

Kuchyňské digestoře – sledujeme výkon

Můžeme si objednat i levné kuchyňské digestoře, ale musíme zvolit výrobek s lepším výkonem. A co je nejdůležitější, digestoř správně namontovat. Nejlevnější odsávače par mají výkon 200-400 m3/h, silnější již 1000 – 1400 m3/h, což je už značný rozdíl. Zejména majitelé bytu, kde je obývací pokoj spojen s kuchyní by si měli rozhodně objednat kvalitní digestoř.  Při nákupu je dobré se informovat na skutečnost, zda jsou kuchyňské digestoře vybaveny zpětnými klapkami. Vřele všem doporučujeme si je dokoupit, pokud je nemá, neboť v zimě bude proudit do vaší kuchyně ledový vzduch a přirozeně ven bude unikat drahocenné teplo.

Kuchyňské digestoře – typy

Pokud se o kuchyňské digestoře zajímáte, tak jste si zajisté všimli, že jsou na trhu dva typy – odtahové a recirkulační. Velmi důležité je pro odpadní vzduch najít co nejkratší cestu ven. V žádném případě nesmějí mít kuchyňské digestoře více jak dvanáct metrů s třemi ohyby, to pak nemáte odsávač par, ale drahou atrapu. Při výběru tohoto výrobku je velmi důležité si dát pozor na průměr potrubí. Pokud si koupíte digestoř s průměrem 15 cm a doma na vás čeká odtah o 5 cm užší – všechno špatně. Rada odborníka nad zlato. Potřebujete poradit, tak neváhejte zavolat do našeho internetového obchodu. Co se týče materiálu, tak se nejčastěji vyrábějí z nereze popřípadě hliníku v kombinaci se sklem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *