Co musíte vědět o baterii svého telefonu?

V dnešní době už má telefon opravdu každý. Nezáleží na tom, jestli se bavíme o dětech v pubertě, mladých dospělých, lidech středního věku i důchodcích. I přesto téměř všichni věříme několika nesmyslům ohledně nabíjení našich mobilů. Jak se správně chovat/nechovat k bateriím?

Prodlužte životnost svého telefonu

Mýty o nabíjení baterií jsou velmi komplexní téma, které by se dalo probírat donekonečna. My vám představíme jen nejdůležitější body, které přímo a vážně ovlivňují životnost baterie.

Moderní lithium-iontové fungují zdaleka nejlépe, když jsou nabité na 20–80 % své celkové kapacity. Právě v tomto bodě pociťují nejmenší namáhání, a tím pádem se nejméně opotřebovávají.

A co víc, když vám vaše zařízení ukazuje 100% nabití, ještě stále je prostor k dalšímu nabíjení. Baterie mají v daný okamžik ještě další dostupnou kapacitu. Pokud budete tedy svůj telefon neustále nechávat na nabíječce (například přes noc), podstatně tím snížíte životnost baterie. To samé platí i v situaci, kdy ho budete každou chvíli úplně vybíjet.

Jste zrovna ve městě? Pak mějte vypnuté vyhledávání wi-fi signálu a Bluetooth. Obě tyto funkce kladou poměrně vysoké nároky na baterii.

Technologický magazín plný informací

Když už jsme u těch mýtů, chceme se zmínit ještě o jednom (trochu jiném) problému – vodotěsnost telefonu IP 68 neznamená absolutní odolnost. Takový mobil určitě neberte do slané mořské vody, vířivky či třeba na skútr. Poradí si jen se sladkou vodou a mírným proudem.

Naše mobily jsou fascinující zařízení, jež se každý den mění k nepoznání. Milujete téma technologií? V tom případě je to jasné – musíte začít sledovat webové stránky oblíbeného magazínu Wired. Ten vás každý den překvapí novými informacemi ze světa technologií, byznysu, zdraví, designu i kultury.