Fotografie: elektrocentrála

Jak vybrat správnou elektrocentrálu?

Pokud potřebujete elektrickou energii tam, kde není přístup k veřejné elektrické síti, potom na scénu nastupuje elektrocentrála. Slouží nejen jako flexibilní zdroj proudu, ale také jako spolehlivý záložní zdroj energie v případě výpadku. Ať už hledáte kompaktní model pro cestování, nebo robustnější variantu na stavbu, pečlivě zvažte několik důležitých faktorů. V následujících řádcích vám prozradíme základní body, jak vybrat elektrocentrálu.

Výkon je alfou a omegou

Vybrat optimální výkon u elektrocentrály je zásadní, přičemž by měl být dostatečně velký na to, aby pokryl všechny spotřebiče, které plánujete používat. Výkon se obvykle pohybuje v rozmezí 2 500 až 7 000 W. Pro určení potřebného výkonu sečtěte jednotlivé příkony všech spotřebičů, jež chcete napájet.

Při nedostatečné výkonové rezervě by došlo k přetížení, a to by pak způsobilo poškození zařízení i výpadky. Samozřejmě nezapomeňte ani na hlučnost, přičemž na různé společenské akce se hodí tichá elektrocentrála, ovšem na stavbách použijete i hlučnou.

Jednofázové a trojfázové elektrocentrály

Elektrocentrály se rozdělují na dvě hlavní kategorie, a to jednofázové a trojfázové, přičemž obě varianty poskytují stabilní napětí, ať už na stavbách, při montážích, nebo v rekreačních areálech.

Jednofázová elektrocentrála je dostatečná pro většinu domácích spotřebičů, protože běžné spotřebiče jsou konstruovány pro jednofázový provoz. Trojfázová elektrocentrála je určena pro napájení spotřebičů s takzvanými trojfázovými motory.

Kde si půjčíte elektrocentrálu?

Jestliže je ve vašem hledáčku půjčovna elektrocentrál Brno, pak se obraťte na B-ENERGY. Jedná se o půjčovnu, která spadá pod křídla společnosti Blaster Services s.r.o. Působí v Praze, Humpolci, Frenštátu pod Radhoštěm, Brně a Karlových Varech.