Fotografie: Nádoby z plastu

Nádoby z plastu nejsou ideální pouze k přepravě zboží

Snad nikdy v historii lidstvo tolik nezáviselo na obchodě jako právě v současné době. Z toho důvodu je nezbytné, aby v tomto odvětví vše fungovalo přesně tak, jak má. A k tomu krom jiného přispívají nemalou měrou i plastové přepravky, které jsou na rozdíl od konkurence takřka nezničitelné.

Plast vydrží skoro všechno

Aby se zboží během přepravy či skladování nepoškodilo či rovnou nezničilo, je nezbytné ho mít dobře uložené v kvalitních přepravkách. Valná část z nich se dnes vyrábí hlavně z plastu. Na tento druh materiálu se mnoho lidí stále dívá skrze prsty, avšak zcela neprávem. Dobře vyrobený plast je naopak vrcholem houževnatosti.

Dokáže totiž odolat jak mechanické zátěži, tak i mnoha kyselinám. Vůči některým je dokonce zcela imunní, což se o mnoha jiných materiálech říci nedá. Samozřejmě, že existují i žíraviny, jež i sebeodolnější plast zlikvidují během chvilky. Takové se pak přepravují jiným způsobem, třeba ve skle.

Snadno se čistí

Dříve se místo plastových přepravek a big boxů používaly hlavně dřevěné bedny. Dřevo je však surovinou, která relativně snadno podléhá zkáze. Velké problémy má hlavně s vodou a rovněž se špatně čistí. Dřevo totiž obsahuje póry, kam se snadno mohou usídlit nečistoty a pachy.

Plast je na tom v tomto ohledu o poznání lépe. Žádné póry totiž nemá, a proto jsou přepravky po vyčištění prosté jakéhokoliv zápachu. Samotná údržba přepravek a krabic z plastu je také mnohem jednodušší než v případě dřevěných beden. Většinou stačí použít jen trochu saponátu a vodu z hadice.

Lehké popelnice

Mimo přepravek se z plastu běžně produkují i venkovní popelnice. Na rozdíl od svých kovových předchůdkyň jsou lehké, a i proto se s nimi snadněji manipuluje. Navíc v případě poškození z nich nečouhají žádné ostré kousky, o které je snadné se pořezat.

Tyto plastové popelnice, přepravky a boxy jsou k dostání za dobré ceny například u společnosti PK group.