Fotografie: Náramek s perlou

Ne diamanty, ale perly jsou věčné

Nechceme nic upírat tomu prakticky nezničitelnému kameni, ovšem skvostná perleťová kulička má také něco do sebe. Perla může mít mnoho odstínů, je vzácná, ale cenově dostupnější než diamant. Její podoba vydrží, takže můžete šperky z tohoto komponentu nechat i další generaci. Přímo generacím.

Výjimečný náramek perlový

Perly nikdy nevyjdou z módy. A jsou v podstatě nezaměnitelné. Na laciných je poznat, že se jedná o umělé perly, zatímco u diamantu laik leckdy nerozezná, jestli nejde třeba o zirkon. Perly se navíc hodí k jakémukoli outfitu. Jsou decentní a nepotlačí vaše charisma. Jen celý model povznesou na stylovou záležitost. Jedná se o nadčasové kousky, ať si zvolíte náušnice, prsten, náhrdelník nebo náramek perlový. Cenově dostupný klenot, který umí být tradiční i moderní. Víte však, že perly mají mnoho odstínů? Klasika je v bílé, a to v mnoha odstínech – sněhové, duhové či krémové. Existují i různé druhy, například populární jsou Akoya, jež se rodí v Číně, Vietnamu nebo Japonsku. Perly jsou velké až 9 mm a jejich barva je různá, od bílých, růžových až po zelenkavé. Známé jsou i tahitské perly, které pochází z ústřic s černými okraji. U jižního Pacifiku, v Austrálii, Barmě, Indonésii a v okolních zemích zase najdeme nejen bílé perly, ale i žluté, žlutooranžové nebo modré, růžové, zelené či modré.

Perlové šperky – Tiniana

Víte, jak vznikají perlové šperky? Klenotník se musí probrat i stovkami perel, aby se našly barevně stejné kousky, proto jsou tedy šperky tak hodnotné. I jedna perla dělá klenot vzácný a skutečně může jít o rodinný šperk, který si předá několik generací, jeho hodnota neklesne, spíš stoupne. Důležitou roli hrají také použité materiály kovu. Může jít o žluté zlato, bílé nebo růžové. Samotné perly sice obecně nejsou tak drahé jako diamanty, které se těží, ale svoji hodnotu mají, protože jde o specifický produkt přírody. Perla totiž vznikne tím, že do schránky mlže vnikne cizí tělísko (např. písek) a mlž se začne bránit tak, že produkuje perleťovou hmotu. A ta obalí zrno písku, čímž vznikne perla. Podívejte se, jaké krásné šperky mají na stránkách TINIANA JEWELRY.