Fotografie: dřevěná terasa

Toužíte po příjemné terase, kde budete trávit volný čas s kávou?

K čemu by vám asi byl rodinný dům se zahradou, kdyby nedisponoval příjemnou terasou? Tento útulný prostor vám umožní sledovat okolní přírodu v jakémkoliv počasí. Ať už venku prší, fouká, padají kroupy, nebo je zkrátka otravné vedro, vy budete v poklidu sedět a odpočívat. Na co nesmíte při budování zapomenout?

Dřevo je základ

Nejspíše vám je jasné, že naprostým základem spokojenosti je volba vhodného dřeva. Daný prostředek je obecně považovaný za jeden z nejlepších stavebních materiálů vůbec. Terasová prkna, smrkové palubky, podlahové palubky, případně saunové palubky vám totiž poskytnou solidní tepelně-izolační vlastnosti, snadné opracování, nízkou hmotnost a dlouhou životnost.

Není divu, že dřevěné terasy (a dřevěné podlahy) jsou i v dnešní moderní době stále nejvyhledávanější možností. Abychom tento materiál jen nechválili, musíme se zmínit i o několika úskalích.

Pravidelná péče

Dřevo je nutné pravidelně prohlížet a udržovat. Proč? Protože je náchylné vůči agresivnímu UV záření, vlhkostem, vodě, plísním, houbám i dřevokazným parazitům. Přesně proto jej musíte perfektně odizolovat od země a natřít jej adekvátním nátěrem. Dobrou volbou jsou třeba Osmo nátěry na dřevo, které se hodí na venkovní i vnitřní použití.

Nezapomeňte tuto ochranu obnovovat v pravidelných intervalech (jednou za přibližně 3 roky), abyste neustále udržovali své dřevo v perfektním stavu. Stejně tak občas proveďte vizuální prohlídku, jež vás upozorní na spoustu různých problémů.

Chcete si dopřát výhody přírodního materiálu i v domácích podmínkách? V tom případě se mrkněte na webové stránky rekonstrukce bytu Praha a prohlédněte si fotografie z předchozích projektů. Ihned uvidíte, jak elegantním doplňkem se tento přírodní prostředek může stát.