Fotografie: vaření v kuchyni

Vybavte si kuchyň kvalitními pomocníky, šetřete časem i energií a vařte jako profíci

Vaření je něco jako malování obrazu, psaní knihy nebo stavění domu. Bez kvalitních pomůcek se neobejdete. V případě, že malíř bude mít nekvalitní barvy, stavař nekvalitní materiál a spisovatel špatný den, pak podle toho jejich hotová díla budou vypadat. Stejně tak žena i muž v kuchyni potřebuje kvalitní kuchyňské spotřebiče, které ušetří nejen čas, ale i energii a kolikrát zachrání před katastrofou. Máme takové 3 zázraky pro vás připravené. Seznamte se s pomalým hrncem, kuchyňskými roboty a odšťavňovačem. V čem jsou jejich největší výhody?

V pomalém hrnci se vám jídlo nepřipálí

Pomalý hrnec je první vychytávka, kterou můžeme jedině doporučit. Každodenní frmol, práce, vaření, děti, uklízení, příprava do školy, zahrada atd. je u většiny žen na denním pořádku. Proto se občas stane, že přes všechny starosti zapomeneme, co vše vlastně děláme. Bohužel, když se to stane u vaření, průšvih je na světě. Jídlo se spálí a bohužel není cesty zpět. Spálené jídlo je jednak nezdravé, o vitamínech a minerálech, které by obsahovalo se nedá vůbec mluvit. A samozřejmě i kdybychom chtěli sebevíc, jak se jednou jídlo při vaření spálí, na jeho chuti je to znát. Hrnec je černý a investovaný čas i energie v nenávratnu.

Vyřešit to ovšem může pomalý hrnec.

Je to takový malý zázrak, do kterého jen naházíte všechny potřebné ingredience, zapnete časovač a vaření mu jednoduše přenecháte. Díky pomalému vaření na nízké teploty zůstanou v surovinách zachovány vitamíny a minerály. Hrnec je vybaven keramickým dnem, takže připáleniny fakt nehrozí. A navíc má skvělou funkci, kterou využijete zejména když čekáte na manžela s teplou večeří a on nikde nebo chystáte oslavu a potřebujete jídlo udržet teplé i po uvaření. Funkce „udržení teploty“ vám ušetří čas i nervy.

Kuchyňský robot vám ušetří energii i čas

Času není nikdy dost a po celodenním frmolu nabrat energii u hnětení těsta je zcela nemožné.

Šetřete čas i energii a pořiďte si spolehlivého kuchyňského robota, který vám pomůže se vším, na co si vzpomenete.

Kromě vytírání podlahy, samozřejmě. Bavíme se o hnětení, šlehání a míchání. Na to jsou roboti prostě machři. A před Vánoci při přípravě těsta jsou už v mnoha českých kuchyních naprosto nepostradatelní. Vy odpočívejte a šetřete svaly třeba právě na to vytírání nebo na jiné, hezčí aktivity. Kuchyňské roboty seženete v mnoha barevných provedeních. Kuchyni dodají moderní vzhled a vám úsměv na rty. Pečení nebylo nikdy tak snadné, jaké je teď.

Odšťavňovač aneb doplňujte vitamíny

A do třetice tu máme odšťavňovač, který se bude hodit především pokud máte zahrádku s ovocnými stromy či keři nebo jednoduše milujete ovocné drinky nabité vitamíny a minerály. Během chvíle budete mít drink připravený. Vložíte ovoce dovnitř a všechna šťáva bude beze zbytku vymačkána. Vy si můžete namíchat jablečno-borůvkovo-pomerančový drink a dát si ho k snídani. Nejen že vás posílí a dodá energii, ale rozhodně i chuťově potěší.

Odšťavňovač se hodí i na spadané ovoce, které je škoda vyhodit a nechce se vám péct zrovna štrůdl.